DISKOGRAFIE

SINGLY

 

 1. Singlový obal s portrétem se na trhu objevil trochu se zpožděním , takže první písnička „Ovečka“ vyšla v sériovém pytlíku firmy Supraphon. V novém obalu, pak vyšly tituly jako „Dám všechno co mám“ nebo „Jedou vozy“.
 2. Ve druhém obalu vyšly další písničky „Píseň na pět řádků“, „Saxana“, nebo „Koukej se mnou si píseň broukej“.
 3. Tento obal mohl obsahovat třeba písničky „Adie“, „Koukej přijít včas“, nebo „Pouštím po vodě proutí“.
 4. Obal se srdíčkem doprovázel písničky: „Setkání“, „Jarní kalendář“, „Pampeliška“, nebo „Adam“.
 5. Pod fotkou s kloboučkem vyšly písničky jako „Mississippi“, „Zpívání v dešti“, nebo „Snění nad hlávkou zelí“.
 6. Tento obal mohl, mimo jiné, obsahovat i „slavnou“ Saxanu.
 7. V posledním obalu se objevily písničky: „Vrať mi zpět můj smích“, „Letní noc“, nebo „Hollywood“.

LP

 1. LP Lidí se ptej. První dlouhohrající deska, která vznikla ve spolupráci se Zdeňkem Mertou a skupinou Kardinálové. Na této desce se poprvé objevila písnička „Náklaďák“, nebo duety se Zdeňkem Mertou jako: „Střevíčky v rose“ a „Setkání“. Hodně textů napsal vynikající textař Pavel Žák. (1976)
 2. LP které opět připravil Zdeňek Merta. Písničky jako „Dukát“, „Ráno bylo bílé“ (Bohdan Mikolášek), nebo „Ach škoda věčná škoda nastokrát“, si posluchači mohli koupit za 44 Kč. (1979)
 3. LP Monitor. Třetí a poslední LP které se tentokrát pokusilo stylově vybočit. Nápad Zdeňka Merty vytvořit technopopovou desku, zřejmě byl nešťastný. Ani jedna z jeho písní nenašla odezvu u posluchačů a deska propadla. Konečně došlo ke vzácné shodě posluchačů a kritiků, kterým tvorba tohoto souboru nikdy neučarovala. Jak už to bývá tvůrci si některých písní jako je třeba „Líná“, nebo „Být náměstím“, velmi cení. (1987)
 4. Tentokrát se nejedná o moje samostatné album, ale zajímavý projekt skladatele a textaře Ivo Plicky, který ovšem emigroval ještě před jeho vydáním. Přesto ale kupodivu vyšlo. V této vokální skupině se mnou, mimo jiné, zpívala zpěvačka Jitka Vrbová.

CD

 • CD Náklaďák. 14 countryových písniček aranžovaných Milanem Plechatým, který byl zároveň producentem projektu, a tím kdo se studiovými hráči celé CD nahrál. Kromě zahraničních hitů, které otextovali, mimo jiné Mirek Hoffman, Jan Fischer a Petra Černocká, album obsahuje i čtyři autorské písničky zpěvačky, jako je třeba titul „Jednou otevřu si cukrárnu“.CD vzniklo v roce 1994 a vydal ho Presston.

Ukázky:
02. Míle planin
03. Modrý džíny
05. Jednou otevřu si cukrárnu

 • CD Tennessee Whiskey. V roce 1996 vychází u Happy music dvanáct písniček opět v countryovém stylu, tentokrát aranžovaných Markem Dobrodinským a Jiřím Pracným. Na albu se podíleli textaři Jan Turek, Rostislav Černý a Jan Fischer. Původní tvorbu opět zastupují čtyři písničky Petry Černocké. Výrazný úspěch kromě titulní písně u posluchačů zaznamenala i recitační písnička o malém chlapci „Nic víc“ (No charge).

Ukázky:
01. Tennessee Whiskey
02. Krásná a hloupá
03. Svatební

 • CD Saxana dětem. Opět u Happy Music v roce 1996 vychází ještě jedno CD, které je tentokrát určeno dětem.Kromě úvodní Saxany, tentokrát v novém aranžmá Ravena je na CD třináct původních písniček, převážně zastoupených Petrou Černockou coby autorkou hudby i textů. K nejúspěšnějším písničkám se řadí „Jezevčík“ a „Ovečka“.

Ukázky:
01. Saxana
02. Jezevčík
03. Hezká kočka

 • CD Lásku blízko mám. Album (prosinec 1999) vychází u vydavatelství Venkow a navazuje na countryovou řadu CD, i když tentokrát je víc laděné do popu. Již tradičně se jedná o kombinaci písniček zahraničních a těch, které si složila sama interpretka. Album je romanticky laděné, s novými texty, které tentokrát napsaly dvě ženy, Hana Sorrosová a Petra Černocká. K nejvýraznějším skladbám na albu patří písně „Amen“, „Kartářka“, nebo „Znám své viny“, kterou zpěvačka zpívá se svou dcerou Bárou. CD obsahuje ještě jeden duet s Karlem Zichem „Láska století“. V novém aranžmá Charlieho Blažka se připomínají i hity jako „Mississippi“ nebo „Vrať mi zpět můj smích“.

Ukázky:
02. Amen
03. Pouštím po vodě
15. Missisippi

 • CD Souhvězdí střelce. Zpěvačka Petra Černocká připravila, tentokrát své autorské album na kterém bude jednak výběr z písní, které si složila během své pěvecké dráhy, plus skladby, které připravila v posledních třech letech právě na toto CD. Její nejúspěšnější tituly byly třeba Koukej se mnou si píseň broukej, nebo písnička Ovečka, kterou si složila ještě v době svých studii na Konzervatoři. Právě Ovečka, nahraná se skupinou Pastýři odstartovala její uměleckou dráhu popové zpěvačky, ačkoli se jednalo o dílko spíše folkové. Tentokrát se zpěvačka, svým způsobem vrací právě k tomuto stylu skladeb, které se během její pěvecké dráhy objevovaly na jejich deskách, spíše jako milá zvláštnost. Protože současná hudební scéna dnes nabízí daleko větší uplatnění všech možných stylů, jako je třeba Folk, Etno, nebo variace na lidové motivy, jako je třeba tvorba Vlasty Redla, který je zpěvačce velkým vzorem, rozhodla se Petra Černocká oslovit členy doprovodného souboru tohoto zpěváka, jestli by neměli chuť na tomto CD spolupracovat. Ve studiu Michael její skladby zaranžovali a nahráli muzikanti Michal Vašíček a Karel Macálka a jako bonus na CD zazní i jedna skotská balada, kterou opět otextovala sama zpěvačka. Právě texty budou na této desce poměrně klíčové, protože představují zpěvačku jako dámu se zralým a někdy i humorným nadhledem na život kolem nás.

Ukázky:
01. Všechno se to otočí
05. Ten den, kdy se prádlo suší
14. K těm vzdáleným horám

 • CD Petra Černocká GOLD je prakticky v licenci vydané country album Presstonu „Náklaďák“.(Popron 2003.)

 

 • CD Pop galerie Obsahuje výběr písní na kterém zpěvačka spolupracovala s dramaturgem Jiřím Brodským a tak vzniklo album, kterého si sama dost cení, pro jeho stylovou a výrazovou soudružnost. (Supraphon 2009.)

Ukázky:
10. Pověz mi růžičko
13. Tamtamy
16. Setkání

 • CD Usínačky Vydal nakladatel MENUG s.r.o. v roce 2014. Dramaturgii ukolébavek pro děti tentokrát měla na starosti Bára Vaculíková, která na CD zpívá se svou maminkou Petrou Černockou.